Маруся Чурай: крізь століття піснею і словом. (400 років від дня народження Марусі Чурай, української народної поетки)
20 березня у закладі освіти відбулася театралізована літературно-історична студія історичного роману Ліни Костенко ’’Маруся Чурай’’, присвячена 400-й річниці від дня народження Марусі Чурай.
Старшокласники розкрили багатогранний образ Марусі- простої дівчини з Полтави, що стала легендою, лишила після себе багато ліричних пісень, які й досі користуються популярністю в народі. Запрошені викладачі УжНУ Толочко Наталія Валеріївна-доцент кафедри журналістики, Гурницька Евеліна Володимирівна - викладачка кафедри журналістики, педагоги Світлана Іваниш, Людмила Рогатин у виступах, повідомленнях довели, що незаперечним залишається одне – Маруся стала символом української пісні, яка була і є душею нашого народу.
Ліричний нарис продовжили дослідження старшокласників із спогадів Ліни Костенко, якій 19 березня виповнилося 95 років -поетесі, яка стала символом правди та гідності. Її слово - не просто поезія, а зброя, що розбиває байдужість і дарує надію. ’’Маруся Чурай — це не просто образ, це втілення жіночої сили та вірності, яка пережила біль і втрати, але не втратила своєї гідності.’’ Ліна Костенко.