Тиждень пожежної безпеки у закладі освіти
З 13 по 18 квітня у закладі освіти відбувся тиждень пожежної безпеки.
Класними керівниками та вихователями були проведені виховні години та бесіди щодо правил пожежної безпеки в ліцеї, причин загоряння, а саме:
• порушення правил експлуатації електричних приладів;
• використання електроприладів і розеток навіть з незначною поломкою;
• використання декількох потужних електроприладів одночасно;
• необережне поводження з вогнем (розведення багать, використання для їх розпалювання горючих речовин і т.д.);
• забуті ввімкнені електроприлади;
• неакуратне поводження з вогненебезпечними іграшками (петарди, хлопавки та ін.);
• використання аерозолів і інших балонів під тиском поблизу вогню (аерозоль від комарів біля багаття).
І це далеко не всі причини, за якими виникають пожежі, що забирають людські життя.
Згідно зі статистикою, більше 90% пожеж виникає з вини людини, а тому всі ми – не тільки учні, повинні вивчати і запам`ятовувати правила пожежної безпеки. Учні зобов`язані їх повторювати з року в рік, а педагогам це необхідно контролювати.
Основні правила поведінки при пожежі
Коли виникає пожежа, нерідко в паніку кидає не тільки дітей, а й дорослих. Але якщо останні хоча б в загальних рисах знають, що робити під час пожежі, то школярі можуть злякатися не на жарт і розгубитися. Щоб цього не було, дитину потрібно вчити тому, як вести себе при найменшій ознаці пожежі, щоб врятувати себе і дітей молодшого віку.
В першу чергу дитині необхідно відразу зателефонувати в службу порятунку «101» і дати по телефону точну інформацію про місцезнаходження будівлі.
Не можна залишатися в палаючому приміщенні і ховатися в шафи або інші предмети меблів. Якщо пожежа сталася в квартирі, потрібно терміново її покинути, закривши за собою двері. Якщо в приміщенні є діти, їх необхідно вивести. Якщо шлях до виходу лежить через палаючу кімнату, то необхідно закрити в неї двері і кликати на допомогу через вікно.
Якщо пожежа виникла в під`їзді, потрібно залишатися в квартирі і не відкривати двері до тих пір, поки вогонь не буде погашено. При проникненні диму в квартиру необхідно відкрити вікна.
Ці прості правила, які допоможуть людині не розгубитися під час пожежі і врятуватися від вогню, повинні знати всі школярі, починаючи з молодших класів. Теоретичні і практичні заняття з пожежної безпеки в школах необхідно проводити якомога частіше, але не менш важливу роль в навчанні дітей поводженню з вогнем повинні виконувати батьки школярів.