НАУКОВИЙ ЛІЦЕЙ:
ПРОСТІР ОСВІТНІХ МОЖЛИВОСТЕЙ
Ужгородський науковий ліцей Ужгородський науковий ліцей
          Забезпечення на території області  
провадження освітньої діяльності на основі дослідно-  
орієнтованого навчання, спрямованого на залучення  
та підготовку підготовку учнівської молоді до наукової  
і науково-технічної діяльності, поглиблене вивчення  
профільних предметів, набуття учнями  
компетентностей, необхідних для подальшої  
діяльності. Забезпечення підготовки майбутніх  
вчених особистостей, здатних до інноваційної  
діяльності, прийняття системних рішень.
Back
Next
Інформація
Події
Про нас
Новини

Жінки, які мали сміливість випередити час!

Уже доброю традицією для закладу освіти стало вшановувати видатних українських діячів, які творили українську націю, культуру. Сьогодні Україна уже вкотре доводить собі й світові, що має право бути вільним європейським суспільством, нацією, яка має різні портрети: княгині і князівни, захисниці і шляхтянки, просвітительки і письменниці, мисткині і вчені.
Так, 26 вересня в Ужгородському науковому ліцеї, у рамках Тижня наук заступник директора з наукової роботи Станко О.С., вчитель української мови і літератури Рогатин Л.І. спільно з кафедрою української літератури філологічного факультету УжНУ відкрили філологічну студію до відзначення пам’ятних дат: 190 років від дня народження Марка Вовчка та 160 років від дня народження Ольги Кобилянської «Портрет нації. Історико-літературний дискурс. Жінки в історії українського письменства». Захід, який об’єднав долі двох незвичайних особистостей – жінок, які мали сміливість чинити опір усталеним нормам патріархального українського суспільства, які мали мужність попри все бути собою, мати горде серце. Студентки 4 курсу філологічного факультету Агнеса-Богдана Русин та Вікторія Цогла представили учням надзвичайно цікаві доповіді «Марко Вовчок – українська Жорж Санд» та «Ольга Кобилянська – царівна власної долі». Учениці 10 класу Ужгородського наукового ліцею Горзов Еріка, Куштинець Тетяна, Копча Наталія, Балан Євгенія та Манюра Ніколетта поділилися з присутніми своїми враження від прочитаних творів – «Народних оповідань» Марка Вовчка та повістей Ольги Кобилянської «Царівна», «Людина», «У неділю рано зілля копала». Учениця 10 класу Манюра Ніколетта власноруч створила ілюстрацію до прочитаного твору, а Балан Євгенія підготувала буктрейлер, у якому проаналізувала значення творчості видатних українських письменниць.
Доцент кафедри української літератури Кузьма Оксана Юріївна зазначила, що «бути собі ціллю» було життєвим кредом українських письменниць, а їхня творчість і сьогодні є джерелом натхнення та самопізнання.