НАУКОВИЙ ЛІЦЕЙ:
ПРОСТІР ОСВІТНІХ МОЖЛИВОСТЕЙ
Ужгородський науковий ліцей Ужгородський науковий ліцей
          Забезпечення на території області  
провадження освітньої діяльності на основі дослідно-  
орієнтованого навчання, спрямованого на залучення  
та підготовку підготовку учнівської молоді до наукової  
і науково-технічної діяльності, поглиблене вивчення  
профільних предметів, набуття учнями  
компетентностей, необхідних для подальшої  
діяльності. Забезпечення підготовки майбутніх  
вчених особистостей, здатних до інноваційної  
діяльності, прийняття системних рішень.
Back
Next
Інформація
Події
Про нас
Новини

Екскурсія до Закарпатської ОВА

Показати, як працюють органи державної влади та місцевого самоврядування, - основне завдання, яке ми ставили перед собою, запрошуючи до ОВА старшокласників.
Іноді молодь не знає, що таке обласна військова адміністрація й облрада, хто там працює і які обов’язки виконує. Саме тому, аби ліцеїсти були більш обізнаними, запросили двадцятеро дев’яти- і десятикласників Ужгородського науково ліцею – учнівське самоврядування й активних учнів – до Закарпатської ОВА.
Так, вони побачили, в якому кабінеті працює очільник краю Віктор Микита, де відбуваються міжнародні зустрічі, засідання Ради оборони. Разом із заступником голови ОВА Ігорем Шинкарюком поспілкувалися про особливості роботи, захищені телефонні дзвінки, поїздки на фронт до захисників тощо.
Відтак завітали до керівника обласної ради Романа Сарая, який розповів про взаємодію двох ланок влади, роботу депутатського корпусу, профільних комісій, політичних фракцій. Молодь мала можливість ставити будь-які запитання і побувати в залі нарад облради.
Далі – найцікавіша частина. Ліцеїсти спробували себе у ролі депутатів, відчули, як це приймати важливі рішення, знаходити компроміси з колегами, адже вони поділилися на фракції, сформували порядок денний, обрали керівництво ради, виступали з пропозиціями, відстоювали їх і голосували.
Не менш цікавою була зустріч з професором університету Ніагара Кортом Стагурою і пересування між поверхами єдиним діючим в Україні ліфтом-патерностером.
Дякуємо за таку можливість і цікаві розповіді Віктор Микита - голова Закарпатської ОДА, Роман Сарай - голова Закарпатської обласної ради, Шинкарюк Ігор - заступник голови Закарпатської ОДА, Петро Добромільський - заступник голови Закарпатської ОДА, Департамент освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОДА.

За матеріалама Молодіжної ради при Закарпатській ОВА