НАУКОВИЙ ЛІЦЕЙ:
ПРОСТІР ОСВІТНІХ МОЖЛИВОСТЕЙ
Ужгородський науковий ліцей Ужгородський науковий ліцей
          Забезпечення на території області  
провадження освітньої діяльності на основі дослідно-  
орієнтованого навчання, спрямованого на залучення  
та підготовку підготовку учнівської молоді до наукової  
і науково-технічної діяльності, поглиблене вивчення  
профільних предметів, набуття учнями  
компетентностей, необхідних для подальшої  
діяльності. Забезпечення підготовки майбутніх  
вчених особистостей, здатних до інноваційної  
діяльності, прийняття системних рішень.
Back
Next
Інформація
Події
Про нас
Новини

Участь у Всеукраїнському телемості для старшокласників до Міжнародного дня жінок і дівчат у науці

7 лютого відбулася онлайн-зустріч із науковицями «STEM для кожної».
У Всеукраїнському телемості взяли участь директорка Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОВА Мар’яна Марусинець, заступник дикертора з виховної роботи Ужгородського наукового ліцею Закарпатської обласної ради Діана Кепич, учениці 11 класу Олександра Ворон та Любов Кузьма. На заході були запрошені науковці: Наталія Шаховська – завідувач кафедри штучного інтелекту, д.т.н., професор НУ «Львівська політехніка»; Іванна Андрусяк – доцент кафедри вищої математики, к.ф.м.н., доцент НУ «Львівська політехніка»; Дарія Матулка – доцент кафедри прикладної фізики і наноматеріалознавства, к.т.н., доцент НУ «Львівська політехніка»; Руслана Гумінілович – доцент кафедри фізичної, аналітичної та загальної хімії, к.х.н., доцент НУ «Львівська політехніка»; Наталія Куба – директор Центру навчальної майстерності SoftServe, корпоративний тренер з лідерських та комунікаційних компетенцій.
Не секрет, що жінок у STEM та технічних напрямках ІТ, значно менше, ніж чоловіків. Хоча Україна є однією із лідерів за кількістю науковиць у STEM, нам ще є куди рухатись. Станом на 2022 рік на жінок припадало лише 30% від загальної кількості працівників у цих сферах. Подібна статистика і в технічних напрямках ІТ. Тому метою зустрічі було показати як це – бути науковицею та заохотити дівчат до науки.
А все починається зі школи, з перших уроків хімії, фізики, біології, математики. Шкільне захоплення з часом переростає у справу життя. Саме так було у наших гостей.
Відбувалась жвава дискусія та обгорювалися питання з гостям у прямому ефірі: 1. Як це – бути науковицею? 2. З чого почати свій шлях у світ науки? 3. STEM – це складно… чи ні? 4. Які перспективи у науковиці в Україні?
Ось декілька порад учням від наших гостей: