НАУКОВИЙ ЛІЦЕЙ:
ПРОСТІР ОСВІТНІХ МОЖЛИВОСТЕЙ
Ужгородський науковий ліцей Ужгородський науковий ліцей
          Забезпечення на території області  
провадження освітньої діяльності на основі дослідно-  
орієнтованого навчання, спрямованого на залучення  
та підготовку підготовку учнівської молоді до наукової  
і науково-технічної діяльності, поглиблене вивчення  
профільних предметів, набуття учнями  
компетентностей, необхідних для подальшої  
діяльності. Забезпечення підготовки майбутніх  
вчених особистостей, здатних до інноваційної  
діяльності, прийняття системних рішень.
Back
Next
Інформація
Події
Про нас
Новини

Форум-виставка українського національного одягу «UaDNA»

16 травня учні наукового ліцею відвідали з нагоди Дня вишиванки в Закарпатському музеї народної архітектури та побуту форум-виставку українського національного одягу «UaDNA». На експозиції представили понад 30 автентичних та модернізованих вишиваних сорочок і рушників ХІХ–ХХ ст. з різних регіонів України.
На виставці-форумі в Ужгородському скансені представили експонати не тільки з різних районів Закарпаття, а й роботи майстринь з Вінниччини, Житомирщини, Київщини, Полтавщини, Луганщини та Чернігівщини.
Для учасників заходу також провели лекцію про локальні особливості одягової вишивки нашого регіону. Як відзначив кандидат мистецтвознавства, завідувач кафедри декоративно-прикладного мистецтва Закарпатської академії мистецтв Роман Пилип, у нашій області збереглися зразки традиційного народного строю лемків, бойків, гуцулів та долинян. Найдавніші з них виконувалися натуральними конопляними нитками в техніці «білим по білому», тільки згодом до вишивки почали додавати невеликі кольорові вкраплення. Відомі нам різнобарвні геометричні та рослинні орнаменти з’явилися аж на початку ХХ століття.
У межах заходу також відбувся показ-демонстрація традиційних вишиваних сорочок початку та середини ХХ ст. із семи регіонів України .
Форум-виставку «UaDNA» в Ужгородському скансені організували департамент освіти і науки, молоді та спорту обласної військової адміністрації спільно з Українською академією лідерства.