Форум-виставка українського національного одягу «UaDNA»
16 травня учні наукового ліцею відвідали з нагоди Дня вишиванки в Закарпатському музеї народної архітектури та побуту форум-виставку українського національного одягу «UaDNA». На експозиції представили понад 30 автентичних та модернізованих вишиваних сорочок і рушників ХІХ–ХХ ст. з різних регіонів України.
На виставці-форумі в Ужгородському скансені представили експонати не тільки з різних районів Закарпаття, а й роботи майстринь з Вінниччини, Житомирщини, Київщини, Полтавщини, Луганщини та Чернігівщини.
Для учасників заходу також провели лекцію про локальні особливості одягової вишивки нашого регіону. Як відзначив кандидат мистецтвознавства, завідувач кафедри декоративно-прикладного мистецтва Закарпатської академії мистецтв Роман Пилип, у нашій області збереглися зразки традиційного народного строю лемків, бойків, гуцулів та долинян. Найдавніші з них виконувалися натуральними конопляними нитками в техніці «білим по білому», тільки згодом до вишивки почали додавати невеликі кольорові вкраплення. Відомі нам різнобарвні геометричні та рослинні орнаменти з’явилися аж на початку ХХ століття.
У межах заходу також відбувся показ-демонстрація традиційних вишиваних сорочок початку та середини ХХ ст. із семи регіонів України .
Форум-виставку «UaDNA» в Ужгородському скансені організували департамент освіти і науки, молоді та спорту обласної військової адміністрації спільно з Українською академією лідерства.