Новини
Кожен народ має як своїх героїв, так і своїх святих покровителів. Для українського народу свято Святого Миколая є днем, коли всі чекають на диво і відкривають серця для зимових чудес. 06 грудня згідно нового новоюліанського церковного календарю ранок в закладі освіти було розпочато з отримання солодких подарунків від Святого Миколая.
З метою національно – патріотичного виховання та профорієнтаційних заходів для учнів 11 класів 04 грудні відбулася зустріч з майор Романом Володимировичом Титаренко Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба.
Учні отримали інформацію про:
- умови вступу;
- спеціалізації;
- навчання та побут;
- забезпечення та порядок проходження служби у війську.
5 грудня, відзначається Міжнародний день волонтера, яке було засновано Генеральною Асамблеєю ООН у 1985 році. Волонтери – це люди, які безоплатно працюють задля блага суспільства та своєї країни.
В Україні волонтерський рух почав формуватися у 1990-х роках, а його стрімкий розвиток припав на 2014 рік, коли Росія розпочала війну. У 2022 році це свято набуло особливого значення для країни. Волонтери відіграють важливу роль у підтримці ЗСУ, організовуючи збори та забезпечуючи військових усім необхідним – від ліків і амуніції до транспорту й озброєння. Їхня самовіддана праця значно полегшує життя української армії.
Учасники освітнього процесу Ужгородського наукового ліцею активно долучилися до благодійної акції «Подарунок від Янгола». Цими подарунками хочеться при піднести трошки тепла і турботи тим, хто особливо цього потребує: діткам з інтернатів та дитячих будинків, стареньким із будинків для літніх людей і особливі подарунки для військових на передовій.
03 грудня у закладі освіти для учнів Ужгородського наукового ліцею відбувся профорієнтаційний захід із курсанти 4 курсу факультетів забезпечення оперативно-службової діяльності , правоохоронної діяльності та безпеки державного кордону Національна академія державної прикордонної служби їм Б Хмельницького .
Гості розповіли про професію прикордонника, про умови вступу та аспекти навчання в Національній академії, а також про умови призову на військову службу за контрактом у прикордонному відомстві. Школярам також продемонстрували декілька інформаційних відео про факультети Національної академії та Держприкордонслужби України.
Зустрічі пройшли жваво та продуктивно – учні цікавилися інформацією щодо спеціальностей, за якими здійснюється підготовка офіцерів-прикордонників, ставили гостям питання про умови вступу та навчання курсантів.
Ця зустріч надихнула багатьох учнів, адже професія прикордонника не лише почесна, а й відповідальна, і кожен, хто вирішить служити в прикордонних військах, стане частиною великої справи з охорони кордонів рідної країни.
02 грудня до Ужгородського наукового закладу освіти завітали доцент Зеліч Вікторія Вікторівна та доцент Мателешка Юрій Павлович факультету історії та міжнародних відносин ДВНЗ «Ужну». Захід присвятили профорієнтаційним питанням, знайомству з історичним факультетом і його навчально-методичними можливостями, науковими досягненнями та перспективами самореалізації в умовах сучасного освітнього простору.
Під час заходу учасники дізналися від доцентів кафедр про такі спеціальності факультету, як «Історія та археологія» (освіті програми «Історія». «Історія та політика), «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» (освітня програма «Країнознавство»), «Середня освіта (історія)» (освітня програма «Середня освіта (історія)»).
Крім того, майбутніх абітурієнтів познайомили з перевагами та можливостями навчання на факультеті, способами власної реалізації, особливостями й напрямами роботи різних кафедр факультету, можливістю взяти участь в археологічних експедиціях, етнографічних і музейних практиках, в історичних дослідженнях, у вивченні архівних джерел. Учасникам заходу його організатори запропонували змістовну та цікаву програму, яка надала можливість дізнатись про необхідні сертифікати для вступу на факультет і здобуття класичної якісної освіти на бюджетній формі навчання.
Ще із сивої давнини Україна славиться своїми традиційними святами й обрядами. Українці, шануючи свою минувшину й надбання пращурів, зберегли той чудовий колорит українських традицій, доповнивши й увиразнивши його.
Одним із таких свят, як завжди відзначали наші діди та прадіди, було велике свято – День Святого Андрія Первозванного. Згідно нового церковного календаря цього року ми відзначаємо свято 30 листопада . Учні вирішили не порушувати таку хорошу українську традицію, а не надовго повернутися в минуле та влаштували справжнє свято – Андріївські вечорниці. Учасниками цього дійства стали учні 9-В класу.
30 листопада у закладі освіти відбувся виховний захід «Мені це потрібно, адже Я такий як Ти!» до Міжнародного дня людей із інвалідністю. Він допоміг пояснити учням, що таке інклюзивність, чому інклюзивність – це про всіх, як створити інклюзивне суспільство, як бачити в кожному особистість. А також доніс, що всі ми різні, але рівні - у цьому і є наша сила.
З метою сформувати знання про СНІД, ознайомити із шляхами зараження ВІЛ-інфекцією, забезпечити інформацією, яка допоможе приймати обмірковані рішення щодо самозахисту від СНІДу, сприяти розвитку потреби робити відповідні висновки, розвинути навички, спрямовані на самостійне прийняття рішень, сприяти розповсюдженню інформації про СНІД серед населення, формувати толерантне ставлення до людей, які живуть з ВІЛ, виховувати потяг до здорового способу життя та вжиття заходів зі зниження ризику інфікування, в закладі освіти були проведені заходи з нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом: години спілкування «Обережно, ВІЛ! СНІД!», акція «Червону стрічку носять небайдужі», перегляд кінофільму «СНІД – небезпечне захворювання», вікторина «Що треба знати про СНІД».
Прояви насильства супроводжують людство з давніх давен. Упродовж тисячоліть одна людина кривдить іншу людину, чинить насильство щодо неї. У світі постійно відбуваються війни, напади на людей, дискримінація, приниження. Прикро, що ми звикли сприймати насильство, як щось неминуче, адже прояви насильства порушують права людини, принципи її вільного та справедливого існування. І коли насильство чиниться поруч із нами чи в нас у домі, у школі, на вулиці, ми можемо й повинні зупинити його. Саме тому щорічно, починаючи з 1991 року, міжнародна спільнота підтримує акцію "16 днів проти насильства".
З цією метою в закладі освіти вихователями та класними керівниками було проведено: години спілкування «Почни говорити»; анонімне анкетування «Дослідження булінгу в шкільному колективі», виготовлення буклетів «Дізнайся про свої права в цифровому середовищі» та доповнення стендів; інформаційний вісник «Монреальська різанина».
Дати початку та завершення Акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.
Домашнє насильство та булінг – це проблеми, які потребують нашої уваги та об’єднаних зусиль. Саме тому 28 листопада керівник сектору Ювенальної поліції Тетяна Варга та соціальні працівники Денного центру соціально-психологічної допомоги для осіб, які постраждали від домашнього насильства, провели навчальний тренінг на тему: "Первинна профілактика домашнього насильства та булінгу".
Мета тренінгу: допомогти дітям зрозуміти суть цих явищ, розпізнавати їх у реальному житті та навчити, як діяти в складних ситуаціях.
Під час тренінгу обговорювали важливі теми:
- Що таке домашнє насильство та булінг, які їх основні види та прояви.
- Як зрозуміти, що ти або хтось із твоїх друзів став особою, яка постраждала від насильства чи булінгу.
- Чому важливо не мовчати про такі ситуації.
- Як правильно звернутися за допомогою до дорослих, вчителів чи соціальних служб.
Особливий акцент було зроблено на тому, що:
- Важливо вчасно розпізнати небезпечну ситуацію і не боятися просити підтримки.
- Навички комунікації та взаємопідтримки є ключовими для запобігання конфліктам та агресії.
- Кожна дитина має право на безпечне середовище – вдома, у школі та в суспільстві.
Учні активно брали участь у дискусіях, ділилися своїми думками та запитаннями. Це свідчить про те, що тема є надзвичайно актуальною та викликає щирий інтерес у молодого покоління.
Такі заходи – це лише частина наших зусиль для створення безпечного простору для дітей та молоді. Просвіта, довіра та відкритий діалог – ось інструменти, які допомагають зупинити насильство ще на початкових етапах.