Новини
Наше натхнення і мотивація, наша відповідальність перед соціумом та самим собою — це просвітницво молоді через практичні кейси і особистий досвід менторів.
Ми всі різні, але нас поєднують спільні цілі та цінності, бачення розвитку нашої держави та громадянського суспільства — суспільства громадян з високим рівнем економічних, соціальних, політичних, культурних і моральних властивостей.
9 грудня ми мали знову приємність та насолоду працювати з молоддю Ужгородського наукового ліцею Закарпатської обласної ради, ліцею талановитих та надзвичайно крутих юнаків і юнок. Варто відмітити, що педагогічний склад ліцею дуже фаховий і висококваліфікований, і вчора цей толерантний колектив прийняв у партнерство до освітнього процесу аж 16 лекторів одночасно, на базі якого і відбувся форум-інтенсив "Зростання для України". Теми були різноманітні і актуальні для молоді, мета — вказати на можливості розвитку, зростання та шлях до фінансової стабільності в Україні.
Anna Sabadosh - "Управління проектами та стартапами"
Mariia Yurina - про лідерство, відповідальність та міжнародну співпрацю
Юлія Хацановська - про податки громадян і депутатів
Генадій Полонський - про маленькі кроки до великої мети
Тая Лехман , Bohdana Lekhman - про створення спортивної команди і менеджмент
Robert Huray - маркетинг і смм, створювали рекламу і не виходячи із школи заробили грн.
Марина Сміянова - про якісне планування часу і ефективність
Віталій Рущак - реабілітація або як почати свою справу студенту
Олександр Дрозда - енергозберігаючі технології
Галина Бучко - світ нерухомості та інвестицій
Емілія Сливчук - графічний дизайн, як швидко почати заробляти
Максим Мощак — Самопрезентація та публічний виступ
Ернест Завадський - кризовий менеджмент
Крайзман Віталій - самооборона і елементарне володіння засобами самозахисту
Mykhailo Seriuha — Блокчейн та інвестиції.
Ну і звісно після інтенсивного навчання на всіх чекала вечірка-сюрприз, де школярі разом з Karina Kornuta солісткою гурту "Відлік часу" співали мотивуючих патріотичних пісень. Попрацювали на славу, і тому все буде Україна.
За матеріалами Молодіжного координаційного центру «Нова генерація України»
276 учнів Ужгородського наукового ліцею майже пів року працювали над актуальними і дуже цікавими дослідженнями, яке здійснювалося відповідно до процедур, що передбачали загальну систему дій і способів організації: визначення теми, предмету, об’єкта, мети і завдань наукового дослідження. Важливим етапом було вивчення наукових джерел за обраною темою, дотримання академічної доброчесності, але найбільшу цінність складала експериментальна частина таких наукових відділень, як: інженерії та матеріалознавства, наук про Землю, інформаційних технологій. Були висунуті гіпотези, підібрано методики дослідження і технічні прийоми їх реалізації.
Високо оцінили роботу ліцеїстів директор ліцею Олена Іщенко, запрошені викладачі УжНУ: Король Ігор Іванович - проректор з науково-педагогічної роботи, професор; Сливка Тилищак -Ганна Іванівна - доктор фізико-математичних наук, професор, завідувач кафедри теорії ймовірності і математичного аналізу; Бортош Марія Юліївна - кандитат фізико-математичних наук, доцент; Глебена Мирослава Іванівна - завідувач кафедри системного аналізу та теорії оптимізації; Корник Олександр Володимирович -викладач кафедри системного аналізу та теорії оптимізації; Шніцер Ігор Омелянович-кандидат історичних наук, доцент, завідувач кафедри модерної історії України та зарубіжних країн, факультету історії та міжнародних відносин; Міщанини Василь Васильович- професор кафедри модерної історії України та зарубіжних країн, факультету історії та міжнародних відносин; Куртяк Федір Федорович-заступник декана, завідувач кафедри зоології, кандидат біологічних наук, доцент; Толочко Наталія Валеріївна-доцент кафедри журналістики; Гурницька Евеліна Володимирівна - викладачка кафедри журналістики. «Робота з обдарованою молоддю, яка завтра переступить поріг нашого університету, зазначив проректор з науково-педагогічної роботи УжНУ, професор Ігор Король, - це один із напрямів роботи працівників всіх кафедр УжНУ. Принаймні ці здобувачі освіти будуть вмотивованими і володітимуть певною сумою знань з базових дисциплін. Пишаємося нашими майбутніми абітурієнтами.»
12 грудня 2024 року в закладі освіти відбувся тренінг на тему «Споживач завжди правий» для учнів 9- Б класу. Студенти ДВНЗ «УжНУ» навчали школярів, як грамотно відстоювати свої права споживача. Час пролетів дуже швидко і пізнавально. Школярам надзвичайно сподобалась зустріч, адже вони змогли отримати нові знання і познайомитись зі студентами, які займаються просвітницькою діяльністю в сфері фінансової грамотності!
З 04 по 11 грудня 2024 року у закладі освіти проводився Всеукраїнський тиждень права, мета якого ‒ підвищення ролі правової освіти серед ліцеїстів, виховання поваги до закону і прав людини. Протягом тижня класним керівником Іваниш С.М. та класними керівниками та вихователями закладу освіти були проведені цікаві і змістовні заходи: діалог «Правові проблеми, які нас турбують», брейн-ринг «Юні правознавці»; єдина виховна година «Права дитини», «Я маю право….», «Права й закони в твоєму житті», вікторина «Кмітливі правознавці», година спілкування «Торгівля людьми – як цьому запобігти».
Усі заплановані заходи сприяли підвищенню зацікавленості учнів у вивченні правознавства, дозволили сформувати в учнів правові почуття, активну позицію у правовій сфері, виробити навички і звички правомірної поведінки, подолати в свідомості помилкові погляди та переконання, негативних навичок і звичок поведінки.
7 грудня на базі закладу освіти відбувся Всеукраїнський захід «Єдина нація», присвячений дню Збройних сил України та Св. Миколая, який організувала директор департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської обласної ради Мар’яна Марусинець на підтримку ветеранів та їхньої інтеграції в суспільстві через спортивні та освітні заходи.
Ціль заходу: - підтримка патріотичного духу серед ветеранів та молоді; підвищення знань учасників у сфері тактичної підготовки, медицини, військових навичок та фізичної підготовки; створення платформи для спілкування між ветеранами, військовими та цивільним населенням; масова фізична культура через активні зони Multisport «Активні Парки».
Учні ліцею активно приймали участь на різних локаціях та отримали масу позитивних емоцій, а саме: - локація 1 «Нація загартованих» (тактико спеціальна підготовка, тактична медицина, мінно саперна справа, основа БпЛА); - локація 2: «Нестримні»; - локація 3: Мульти спортивних площадок «акТИвні» • Регбі 5, • Доджбол, • Корнхол, • Панна-футбол.
Кожен народ має як своїх героїв, так і своїх святих покровителів. Для українського народу свято Святого Миколая є днем, коли всі чекають на диво і відкривають серця для зимових чудес. 06 грудня згідно нового новоюліанського церковного календарю ранок в закладі освіти було розпочато з отримання солодких подарунків від Святого Миколая.
З метою національно – патріотичного виховання та профорієнтаційних заходів для учнів 11 класів 04 грудні відбулася зустріч з майор Романом Володимировичом Титаренко Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба.
Учні отримали інформацію про:
- умови вступу;
- спеціалізації;
- навчання та побут;
- забезпечення та порядок проходження служби у війську.
5 грудня, відзначається Міжнародний день волонтера, яке було засновано Генеральною Асамблеєю ООН у 1985 році. Волонтери – це люди, які безоплатно працюють задля блага суспільства та своєї країни.
В Україні волонтерський рух почав формуватися у 1990-х роках, а його стрімкий розвиток припав на 2014 рік, коли Росія розпочала війну. У 2022 році це свято набуло особливого значення для країни. Волонтери відіграють важливу роль у підтримці ЗСУ, організовуючи збори та забезпечуючи військових усім необхідним – від ліків і амуніції до транспорту й озброєння. Їхня самовіддана праця значно полегшує життя української армії.
Учасники освітнього процесу Ужгородського наукового ліцею активно долучилися до благодійної акції «Подарунок від Янгола». Цими подарунками хочеться при піднести трошки тепла і турботи тим, хто особливо цього потребує: діткам з інтернатів та дитячих будинків, стареньким із будинків для літніх людей і особливі подарунки для військових на передовій.
03 грудня у закладі освіти для учнів Ужгородського наукового ліцею відбувся профорієнтаційний захід із курсанти 4 курсу факультетів забезпечення оперативно-службової діяльності , правоохоронної діяльності та безпеки державного кордону Національна академія державної прикордонної служби їм Б Хмельницького .
Гості розповіли про професію прикордонника, про умови вступу та аспекти навчання в Національній академії, а також про умови призову на військову службу за контрактом у прикордонному відомстві. Школярам також продемонстрували декілька інформаційних відео про факультети Національної академії та Держприкордонслужби України.
Зустрічі пройшли жваво та продуктивно – учні цікавилися інформацією щодо спеціальностей, за якими здійснюється підготовка офіцерів-прикордонників, ставили гостям питання про умови вступу та навчання курсантів.
Ця зустріч надихнула багатьох учнів, адже професія прикордонника не лише почесна, а й відповідальна, і кожен, хто вирішить служити в прикордонних військах, стане частиною великої справи з охорони кордонів рідної країни.
02 грудня до Ужгородського наукового закладу освіти завітали доцент Зеліч Вікторія Вікторівна та доцент Мателешка Юрій Павлович факультету історії та міжнародних відносин ДВНЗ «Ужну». Захід присвятили профорієнтаційним питанням, знайомству з історичним факультетом і його навчально-методичними можливостями, науковими досягненнями та перспективами самореалізації в умовах сучасного освітнього простору.
Під час заходу учасники дізналися від доцентів кафедр про такі спеціальності факультету, як «Історія та археологія» (освіті програми «Історія». «Історія та політика), «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» (освітня програма «Країнознавство»), «Середня освіта (історія)» (освітня програма «Середня освіта (історія)»).
Крім того, майбутніх абітурієнтів познайомили з перевагами та можливостями навчання на факультеті, способами власної реалізації, особливостями й напрямами роботи різних кафедр факультету, можливістю взяти участь в археологічних експедиціях, етнографічних і музейних практиках, в історичних дослідженнях, у вивченні архівних джерел. Учасникам заходу його організатори запропонували змістовну та цікаву програму, яка надала можливість дізнатись про необхідні сертифікати для вступу на факультет і здобуття класичної якісної освіти на бюджетній формі навчання.